netris NETRIS

Mieszkania z rynku pierwotnego

image

www.taniepraniekarcher.pl/czyszczenie-tapicerki.html

Sprzedawanie klasycznych „dziur w ziemi” odeszło w niepamięć, ponieważ nabywcy dbający o własne interesy zdecydowanie wolą inwestować pieniądze w zakup mieszkania, które mogą zobaczyć, warto więc skorzystać z tej możliwości i wszystko dokładnie sprawdzić, zanim okaże się, że kupujemy przysłowiowego kota w worku. Pierwszym krokiem powinno być zatem precyzyjne czytanie umowy, zwłaszcza, że w większości paragrafy opisywane są mało zrozumiałym językiem.

Dobrym rozwiązaniem jest więc skontaktowanie się z zaufanym prawnikiem, który będzie w stanie przetłumaczyć nam zawiłości słowne w taki sposób, aby wszystko było dla nas zrozumiałe. Jeżeli deweloper nie daje nam czasu na spokojne przedyskutowanie spornych kwestii lub zmusza nas do złożenia swojego podpisu na miejscu, z miejsca powinniśmy zrezygnować z takiej współpracy.

Zakup mieszkania to poważne przedsięwzięcie, nie ma więc sensu wiązać się dożywotnim kredytem hipotecznym, kiedy to, co nabywamy nie jest tym, czego oczekujemy lub co było nam obiecane.

Konieczne jest także sprawdzenie czy wytypowany przez nas deweloper jest właścicielem gruntu, na którym postawiony jest budynek, czy posiada wszystkie pozwolenia i realizuje działania inwestycyjne zgodnie z przepisami prawa i etyką zawodową. Niezbędne jest także precyzyjne ustalenie ceny i systematyczności wpłat, dokonywanych adekwatnie do tempa wykonywanych prac budowlanych, a także nie zgadzanie się na umieszczanie w umowie jakichkolwiek zapisów, które mogą być dla nas krzywdzące lub obciążające.

Hot Tub 3

Deweloperzy w branży mieszkaniowej