netris NETRIS

Negocjacje cenowe z pośrednikiem

image

Kupowanie mieszkania może być stresującym przedsięwzięciem, dobrze więc mieć obok siebie profesjonalne wsparcie, dzięki któremu będziemy poruszać się po rynku nieruchomości znacznie pewniej i bezpieczniej.

Ze względu na to, że na nieuważnego kupca czyhać może wiele pułapek, takich jak nietypowi sąsiedzi, techniczne uszkodzenia w mieszkaniu, czy obciążenia hipoteczne, konieczne jest skonsultowanie się z profesjonalistą, który będzie w stanie rozwiać nasze ewentualne wątpliwości. Decydując się na współpracę z profesjonalnym pośrednikiem musimy wiedzieć, że przysługują nam pewne prawa, na przykład prawo do negocjowania prowizji pośrednika. Ze względu na to, że w branży działa wielu nieuczciwych agentów, do naszych obowiązków należy weryfikacja jego danych personalnych oraz numeru licencji, przydzielanej wykwalifikowanym doradcom.

Negocjowanie stawki jest podstawą, podobnie zresztą jak niezbędne jest oczekiwanie faktury za wykonaną usługę. Każde niedopatrzenie działa na naszą niekorzyść, może się bowiem okazać, że stracimy szansę na walkę o odszkodowanie za ewentualne niedopatrzenia czy niesumienne działania wytypowanego przez nas „specjalisty”. Konsekwencje mogą być opłakane, dlatego jeżeli nie chcemy do końca życia spłacać kredytu za mieszkanie, które nie spełnia naszych oczekiwań, warto na spokojnie podejmować wszystkie decyzje i uważnie czytać umowy.

www.dekorplanet.pl

Skomplikowane transakcje mieszkaniowe