netris NETRIS

Rynek nieruchomości handlowych

image

Prognoza oddziaływania na środowisko - http://eco-expert.eu/oferta-prognoza-oddzialywania-na-srodowisko

Jeżeli zastanawiamy się nad otwarciem własnej działalności gospodarczej, która będzie wymagała też większej powierzchni komercyjnej czy też nawet całej nieruchomości, a także zależy nam na tym, aby była ona w określonym miejscu, wówczas powinniśmy zastanowić się nad tym, co warto wybrać: kupno czy może wynajem.

Jest to przeważnie podstawowy wybór, który będzie miał wpływ na całe późniejsze prowadzenie firmy oraz jej finanse. Przypatrzmy się temu, co da nam wynajem, a co kupno. Jeżeli nieruchomość komercyjna nie jest droga, wówczas można zdecydować się na jej zakupienie. Trzeba jednak zawsze pamiętać o tym, że jeżeli już zdecydujemy się na taką drogę, wówczas będzie zazwyczaj przywiązani do jednego miejsca przez długi czas, a jeżeli później zrezygnujemy z prowadzenia firmy, trzeba będzie zatroszczyć się tez o sprzedaż danej nieruchomości użytkowej, co będzie dodatkowym kłopotem. Z kolei na wynajem nie musimy przeznaczać od razu tak dużej ilości pieniędzy, ponieważ płaci się go w określonych odstępach.

Można sobie w związku z tym pozwolić na o wiele lepszą lokalizację, a także będzie można w każdej chwili z niego zrezygnować, oczywiście w ramach zawartej wcześniej umowy. Zatem na samym początku lepiej jest wybrać dla siebie wynajem, ponieważ wtedy będzie można też dość dużo zaoszczędzić i zobaczyć, jak będzie się nam prowadziło firmę i czy będzie się ona dobrze rozwijała.

Jeśli tak, wówczas można zdecydować się już na kupno określonej nieruchomości użytkowej, która będzie spełniała nasze oczekiwania.

błyskawiczna pożyczka w icredit do 5000 zł na 24 m-ce

Komercjalizacja - wynająć czy kupić?