netris NETRIS

Kwalifikacje agentów nieruchomości

image

Rzadko się zdarza, żebyśmy dysponowali nadmiarem wolnego czasu, ten jest jednak potrzebny, kiedy podejmujemy decyzję o wejściu na rynek nieruchomości jako potencjalny nabywca. Ze względu na to, że mało kto posiada rozległą wiedzę na temat mechanizmów, którymi rządzi się rynek nieruchomości, czasami niezbędne jest zasięgnięcie porady specjalisty, który posiada nie tylko wiedzę, ale i doświadczenie w negocjacjach. Jeżeli więc nie czujemy się na silach, aby umiejętnie oglądać mieszkania i selekcjonować oferty, pośrednik będzie dobrym rozwiązaniem. Warto jednak pamiętać, że specjalista specjaliście nierówny, może się więc okazać, że osoba, której powierzamy swoją kredytową przyszłość nie posiada odpowiednich kwalifikacji.

O czym powinno się pamiętać podczas rozpoczynania współpracy z biurem pośrednictwa? Przede wszystkim o tym, aby dokładnie przeczytać oferowaną nam umowę. Specjalista ma nie tylko dostarczać nam ofert, ale i towarzyszyć nam podczas ich weryfikowania, odpowiadając przy tym na nurtujące nas pytania.

Co ważne, profesjonaliści posiadają swoje numery licencyjne, konieczne jest zatem poznanie tożsamości współpracującej z nami osoby i zweryfikowanie jej wiarygodności w odpowiednich bazach danych. Oczywiście nie zawsze będziemy spotykać się bezpośrednio z pośrednikiem, ponieważ bardzo często część obowiązków przejmują ich asystenci, konieczne jest jednak uświadomienie sobie, że to pośrednich ponosi pełną odpowiedzialność za to, co będzie nam proponował asystent.

kominek w nowoczesnym wnętrzu

Dynamiczna sprzedaż mieszkań