netris NETRIS

Problemy współczesnych branż nieruchomości

image

Ze względu na to, że branża nieruchomości jest wyjątkowo pojemna i dynamicznie się przekształca, może się zdarzyć, że wytypowany przez nas pośrednik biura nieruchomości okazuje się zupełnie inną osobą niż ta, za którą się podaje. Przed przystąpieniem do podpisywania jakichkolwiek dokumentów konieczne jest zatem zweryfikowanie danych i numerów licencyjnych wybranych pośredników i ustalenie jasnych zasad, na których miałaby opierać się nasza współpraca.

Pod żadnym pozorem nie powinniśmy podpisywać dokumentów, które są nam podsuwane pod nos na ulicy czy w samochodzie, ponieważ możemy ryzykować nie tylko utratą płynności finansowej, ale i związaniem się dożywotnim kredytem za lokal, który w żadnym stopniu nie spełnia naszych oczekiwań. Zdarzają się sytuacje, w której nieuczciwi pośrednicy – wykorzystując naszą nieuwagę i naiwność – do kompletu dokumentów do podpisania wsuwają też takie, które dotyczą ich wynagrodzenia lub współpracy z ich własną agencją.

Konieczne jest poproszenie o kopie umów, które na spokojnie – najlepiej z zaprzyjaźnionym prawnikiem – przeczyta się w domu. Podpisana umowa, nawet jeżeli będzie podpisana w nieuczciwych sytuacjach, jest w pełni wiążąca, a winę za roztargnienie ponosi zainteresowany, próżno więc w razie potrzeby szukać wsparcia na drodze sądowej.

www.omegabuildings.pl

Agencje nieruchomości